fot. Miva Polska

Zbliża się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

„Z Kościołem na misyjnych drogach” – takie będzie hasło tegorocznego 24. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który rozpocznie się 23 lipca. Wtedy też ruszy kolejna edycja akcji „1 grosz za 1 kilometr”, w ramach której zakupione zostaną środki transportu dla misjonarzy.

Polscy misjonarze każdego dnia realizują Boże przykazanie miłości.

– Staramy się oprócz głoszenia Słowa Bożego, niesienia Ewangelii, realizować zawołanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (…) i staramy się na misjach pomagać chorym w szpitalach przez nas prowadzonych, w ośrodkach zdrowia. Ponadto zajmujemy się młodzieżą i dziećmi, a także biednymi i niepełnosprawnymi – mówiła s. Zygmunta Kaszuba, karmelitanka, która posługuje na misjach już od 50 lat.

Siłę w codziennych obowiązkach – jak podkreśliła s. Zygmunta Kaszuba – daje jej modlitwa. Obok duchowego wsparcia, równie ważna jest też pomoc materialna, bowiem to dzięki niej możliwa jest realizacja wielu potrzebnych inicjatyw na rzecz misji, w tym środków transportu, nad czym czuwa MIVA Polska.

– Każdy misjonarz jest posłany przez Kościół i to Kościół towarzyszy mu na misyjnych drogach. Nie zapominamy o misjonarzach, ale mamy im towarzyszyć. Służymy im konkretną pomocą w zakresie zakupu środków transportu – powiedział ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska.

Szczególną okazją do wsparcia tego celu jest zbliżający się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i towarzysząca mu akcja „1 grosz za 1 kilometr”.

– Święty Krzysztof zobowiązuje do tego, aby być kierowcą według przepisów ruchu drogowego, ale też i prawdziwym chrześcijaninem na drodze. Święty Krzysztof w tym pomaga – podsumował krajowy duszpasterz kierowców, ks. Marian Midura.

W ubiegłym roku MIVA Polska zrealizowała 88 projektów, w ramach których zakupiono 844 pojazdy. Wśród nich znalazł się m.in. ambulans i 477 wózków inwalidzkich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl