fot. pixabay.com

XXVI Tydzień Biblijny w diecezji sandomierskiej

„Eucharystia – nasz udział w życiu Chrystusa” – to hasło XXVI Tygodnia Biblijnego w diecezji sandomierskiej. W tym roku czytany jest Pierwszy List św. Pawła Apostoła do Koryntian.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają, by każdego dnia przeczytać i rozważać jeden rozdział List św. Pawła Apostoła do Koryntian.

Tydzień biblijny odbywa się w zmienionej formule ze względu na pandemię koronawirusa. Ks. Roman Sieroń, organizator wydarzenia, wskazał, że do wszystkich parafii zostały rozesłane materiały, które mają pomóc wiernym lepiej przeżyć ten czas. Duchowny podkreślił, że tematyką tego tygodnia jest Eucharystia.

Materiały, które zostały przygotowane, mają pogłębić pobożność eucharystyczną […], są poświęcone tematyce: „Oto wielka tajemnica wiary. Obraz uczty zapowiedzią Eucharystii”. Wszystkie materiały koncentrują się na najważniejszym sakramencie, jakim jest Eucharystia – podkreślił duchowny.

XXVI Tydzień Biblijny w diecezji sandomierskiej rozpoczął się w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i potrwa do 28 listopada.

 

RIRM

drukuj