fot. pixabay

Nowenna w intencji chorych na COVID-19

W pierwszą środę adwentu 2 grudnia rozpocznie się dziewięciotygodniowa nowenna w intencji chorych na COVID-19, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich – zapowiedział przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. bp Romuald Kamiński.

„Dajmy wyraz naszej solidarności i duchowego wsparcia wszystkim, którzy tego potrzebują” – zaapelował duchowny.

W informacji przekazanej w poniedziałek zaznaczono, że personelowi medycznemu i pacjentom zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2 powinno towarzyszyć wsparcie modlitewne, które ks. bp Romuald Kamiński nazwał „terapią duchową”.

Pierwsza Eucharystia odbędzie się w stołecznym kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie.

„Intencje można przesyłać na adres mailowy intencje@salvenet.pl lub na profilu facebookowym @DiecezjaWarszawskoPraska” – poinformował ks. bp Romuald Kamiński.

Krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski wyjaśnił, że w ten sposób Kościół chce „duchowo towarzyszyć zarówno personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, ale także pragnie wesprzeć wszystkich chorych – nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale również tych, którzy są w domach, są osamotnieni”. Oni wszyscy – jak podkreślił – potrzebują takiego lekarstwa, jakim jest modlitwa, pamięć o nich.

PAP

drukuj