fot. Szymon Cieślar

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR: Mamy wiele do zrobienia w Polsce

Słowo o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja i TV Trwam wygłoszone drugiego dnia XXIV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

***

(…) Mamy wiele do zrobienia w Polsce. Jest nas tutaj bardzo dużo, ale to nie wszyscy słuchacze Radia Maryja. Ważne, żebyśmy wszyscy mocno wzięli się do pracy. Kochani, modlitwa i praca.

Kochani, po latach ’80-’81, po tych zrywach, nastąpiło „wielkie uprowadzenie Polaków”. I tu wielką rolę odgrywają media. Czy wiecie, ile jest stacji radiowych w Polsce? Otóż powiem Wam. To są dane z KRRiT, trzeba, żebyśmy o tym wiedzieli. Wszystkich stacji regionalnych, ponadregionalnych, lokalnych, satelitarnych jest w Polsce 331. I tylko jedno ogólnopolskie Radio Maryja.

Telewizji na multipleksie jest 24, programy regionalne, lokalne, satelitarne, setki teleinformatycznych. Wszystkich stacji bez tych teleinformatycznych, których jest 238, jest 113, a tylko jedna katolicka TV Trwam. Czy rozumiemy jaki to magiel? Wszystkich stacji jest więc 444 i tylko jedno Radio Maryja i jedna TV Trwam. Jak to się przekłada na umysły. Czy rozumiemy to? Jeżeli jest iluś funkcjonariuszy w telewizjach, w radiach; ile tam jest nienawiści, kłamstwa.

Dlatego my musimy na to odpowiedzieć gorącą modlitwą, czynem i głosić prawdę. Dlatego dziękujemy Wam, że to radio jeszcze istnieje. Po Panu Bogu dziękujemy Wam, że telewizja istnieje. Gdyby nie łaska Boża i wszyscy ludzie, Episkopat, prawa strona w Sejmie i w Senacie… Dziękujemy, że dziś są z nami senatorowie i posłowie. I bądźcie dobrzy, nigdy nie zdradźcie Polski. Dziękujemy Wam, że wspieraliście TV Trwam, że jesteśmy na multipleksie.

Dziękujemy, za te ponad 200 marszów w Polsce i w Polonii.

Dziś TV Trwam można oglądać wszędzie. Kochani, ponieście tę wieść całemu światu. Wieść, że TV Trwam można oglądać na całym świecie, że Radio Maryja można słuchać na całym świecie.

Dziękujemy Wam za to i proszę Was pilnujcie tego radia, żebyśmy dali radę. Potrzeba nam potężnej modlitwy, czynu i życzliwości. To tak, jak z modlitwą za księży biskupów, gdy byli chorzy. Modliliśmy się, by wszyscy wyzdrowieli, aby wyszli z poważnych chorób. (…) Dziękujemy Wam za tę modlitwę.

Dalej prosimy Was bardzo, abyście organizowali pomoc dla Radia Maryja i TV Trwam. Dziękuję wszystkim organizatorom tych pielgrzymek. Bóg zapłać wszystkim. Bóg zapłać księżom z różnych stron świata. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom.

Szczęść Wam Boże!


 

Audio MP3

Pobierz

drukuj