fot. pixabay.com

XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Główne uroczystości XV Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców odbędą się na Jasnej Górze o godz. 11.00.

Mszę św. w intencji wszystkich kierowców odprawi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców. Homilię podczas uroczystej Eucharystii wygłosi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska.

Ks. Marian Midura i ks. Jerzy Kraśnicki wystosowali apel do kierowców, pieszych, motocyklistów i rowerzystów.

„Niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia” – wskazali kapłani.

Krajowy Duszpasterz Kierowców i dyrektor MIVA Polska zwrócili się do kierowców z prośbą, aby wyrazem ich wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku, była pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr. Więcej o akcji #WózekDlaAfryki-Promienie Miłosierdzia można przeczytać [tutaj] oraz na stronie [MIVA Polska].

„Samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji’”– podkreślili.

MIVA Polska/BP KEP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl