fot. twitter.com

Wyruszyła XIV Piesza Pielgrzymka w intencji rodzin do Gietrzwałdu

Na pielgrzymi szlak wyruszyli dziś pątnicy w XIV Pieszej Pielgrzymce w intencji rodzin do Gietrzwałdu. Jej hasło to „Pani Gietrzwałdzka Matką Pięknej Miłości”.

Pielgrzymkę do Gietrzwałdu rozpoczęła poranna Msza św. sprawowana w kaplicy Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach. Na miejsce pielgrzymi dotrą 5 lipca.

Urszula Strynowicz, współorganizator wydarzenia, podkreśla, że celem pielgrzymki jest modlitwa w intencji rodziny, która jest obecnie atakowana.

– Nasila się atak na rodzinę. Ideologiczne programy, które się wdraża, mają zniszczyć rodzinę i wiarę wśród dzieci i młodzieży. Trzeba się modlić za rodzinę. Pielgrzymka to jednocześnie trud, pokuta i wynagrodzenie Panu Bogu za to, co jest złe, także w naszych rodzinach, ale i prawie państwowym, które nie chroni w pełni dobra rodziny. Chcemy prosić Pana Boga o miłosierdzie, żeby szczególną łaską obdarzył polskie rodziny. Kiedy będą one silne Bogiem, to przetrwają wszystkie kryzysy i wyjdą z nich zwycięsko – mówi Urszula Strynowicz.

Osoby, które nie mogły wyruszyć na pielgrzymi szlak, mogą podjąć duchowe uczestnictwo. Warunkiem jest codzienny udział we Mszy św. w intencji pielgrzymów i rodziny. Ponadto, można też podjąć modlitwę różańcową, Litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i św. Józefa oraz modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

RIRM

drukuj