PAP/EPA

Papież Franciszek pobłogosławił paliusze dla nowych metropolitów

W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Papież Franciszek przewodniczył Mszy św., a następnie spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Podczas Eucharystii pobłogosławił paliusze dla nowych metropolitów.

W homilii Biskup Rzymu mówił o jedności i proroctwie. Nauczał, że jedność to zasada, która uaktywnia się poprzez modlitwę, która pozwala Duchowi Świętemu wkroczyć, skrócić dystanse i utrzymywać nas razem w trudnościach.

Proroctwo – jak wskazywał Papież Franciszek – rodzi się z kolei wówczas, gdy pozwalamy, aby Bóg nas sprowokował i kiedy Ewangelia obala pewniki.

Ojciec Święty podkreślił, że dziś potrzebujemy prawdziwego proroctwa, nie czczych słów, obiecujących to, co niemożliwe, ale świadectw, że Ewangelia jest możliwa. Papież zachęcił wiernych do proroctwa i bycia budowniczymi jedności.

– Jak Pan przemienił Szymona w Piotra, tak też powołuje każdego z nas, aby nas uczynić żywymi kamieniami dla zbudowania odnowionego Kościoła i ludzkości. Zawsze są tacy, którzy niszczą jedność i tłumią proroctwo, ale Pan w nas wierzy i pyta: „Czy chcesz być budowniczym jedności? Czy chcesz być prorokiem Mojego Nieba na ziemi?” – wskazywał Papież Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek zachęcał wiernych, by dali się sprowokować Jezusowi, a wtedy znajdą odwagę, by powiedzieć: „Tak, chcę tego!”.

Po Eucharystii Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

RIRM

drukuj