fot. episkopat.pl

W Archikatedrze Lubelskiej odbyły się uroczystości święceń biskupich ks. dr. Adama Baba

W Archikatedrze Lubelskiej odbyły się w poniedziałek uroczystości święceń biskupich ks. dr. Adama Baba, nowego biskupa pomocniczego w Lublinie.

Głównym konsekratorem był ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a współkonsekratorami: ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz ks. bp Mieczysław Cisło, biskup pomocniczy lubelski.

W homilii podczas Mszy świętej ks. abp Stanisław Budzik powiedział, że Słowo Boga jest nam potrzebne jak chleb i potrzebujemy ludzi, którzy Je będą głosić.

– Czasy, w których żyjemy, potrzebują wyraźnego i zdecydowanego świadectwa – opowiedzenia się po stronie dobra i życia, po stronie wiary i miłości. Prośmy dla księdza biskupa Adama o odwagę wiary i świętości, o wytrwałość w słuchaniu Słowa i głoszeniu Go ludziom, głoszenia dobrej nowiny o tym, że Bóg w Chrystusie jest szczęściem i zbawieniem człowieka – mówił ks. abp Stanisław Budzik.

Listy gratulacyjne do nowego biskupa wystosowali m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki oraz prezydent Andrzeja Duda. Uroczystości transmitowała TV Trwam.

Ks. bp Adam Bab ma 45 lat i jest doktorem katechetyki. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r. w Lublinie. Był m.in. proboszczem tamtejszej parafii św. Józefa i wikariuszem biskupim ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej.

22 maja br. papież Franciszek mianował ks. Adama Baba biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. W jego herbie są owca i laska pasterska symbolizująca Jezusa Dobrego Pasterza, a także roślina – symbolizująca rozwój i wzrastanie.

RIRM

drukuj