fot. www.michalitki.pl

Wybór przełożonej generalnej michalitek

Kapituła Generalna Sióstr Michalitek, obradująca od 20 lutego w Miejscu Piastowym, wybrała dziś przełożoną generalną. Została nią ponownie, czyli bezpośrednio na następne sześciolecie, m. Natanaela Bednarczyk, która sprawowała tę posługę w zgromadzeniu w poprzedniej kadencji.

S. Natanaela ma 52 lata, a w zgromadzeniu jest od 1981 r. Pochodzi ze Szczutkowa k. Lubaczowa. Jako michalitka przez 10 lat pracowała na misjach w Kamerunie, a kolejne sześć lat w Joinville-le-Pont k. Paryża.

Kapituła obraduje pod hasłem: „Nasza wiara orężem w michalickim boju o zbawienie dusz”. Rok Wiary, a zarazem 100. rocznica śmierci założyciela zgromadzenia, bł. Bronisława Markiewicza jest okazją dla sióstr, by spojrzeć na współczesną realizację charyzmatu, któremu przyświeca zawołanie patrona św. Michała Archanioła – „Któż jak Bóg!” i przesłanie ich założyciela: „Bóg ponad wszystko!”.

W minionej kadencji zarządu zgromadzenia nastąpiło oficjalne przyłączenie sióstr michalitek do Rodziny Salezjańskiej. Dlatego oficjalnego otwarcia kapituły dokonał ks. Pascual Chávez Villanueva, przełożony generalny salezjanów, w obecności ks. Kazimierza Radzika, generała michalitów.

Zgromadzenie michalitek liczy 245 profesek, pracujących w 29 placówkach w Polsce, a także na ośmiu placówkach poza granicami: w Kamerunie, w Niemczech, na Ukrainie, Białorusi, we Francji oraz we Włoszech.

RadioWatykańskie

drukuj