Wizyta studyjna dyrektorów oddziałów diecezjalnych Caritasu w Rwandzie

Dyrektorzy oddziałów diecezjalnych Caritasu przebywali w Rwandzie, aby lepiej poznać potrzeby i projekty realizowane przez Caritas Polska we współpracy z misjonarzami – poinformowało w czwartek biuro prasowe Caritas.

Wizyta studyjna – jak podkreślają autorzy przekazanego komunikatu – miała pomóc w zrozumieniu problemów Rwandy i w przygotowaniu się do realizacji przyszłych projektów. Nacisk ma być położony na wspólne działania, bo dotąd pomoc zagraniczna należała do kompetencji i priorytetów ogólnopolskiego Caritasu.

„W trakcie wizyty widziałem ludzi gotowych czynem świadczyć o swojej wierze, dla których nie ma granic w niesieniu dobra. Chcemy ją przekroczyć w Afryce, która czeka na naszą solidarność. Dyrektorzy oddziałów diecezjalnych Caritasu w Polsce to rozumieją i, jak mówili, będą przekonywać swoje wspólnoty do wsparcia dzieł polskich misjonarzy w Rwandzie” – powiedział zastępca dyrektora Caritasu Polska Jarosław Bittel.

Polscy misjonarze mogą pracować na rzecz ubogich w Afryce dzięki ofiarności tysięcy Polaków. Caritas Polska zwraca się z prośbą o wsparcie ich działań. Wpłat można dokonywać na konto: Bank Millennium SA PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem Afryka.

 

PAP

drukuj