fot. Tomasz Strąg

Wierni Matce Bożej

Rusza przygotowanie do 30-lecia Radia Maryja. Dziękczynną nowennę rozpoczynamy od fatimskiej pierwszej soboty marca.

Jubileusz 30-lecia Radia Maryja wypada 8 grudnia 2021 r. Podjęta przez najbliższe miesiące w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu nowenna przygotowująca do tych obchodów ma kilka wymiarów. – Przede wszystkim będzie to intencja dziękczynna za dar Radia i wszystko dobro, które na przestrzeni tych 30 lat dzięki niemu dokonało się w Polsce i w życiu jego słuchaczy – zwraca uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam nowenna rozpoczynać się będzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 12.00 i połączona będzie z fatimskim nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca. – Zaczynamy w pierwszą sobotę miesiąca, ponieważ Matka Boża o te pierwsze soboty miesiąca prosiła. Wzywała, aby w czasie tego nabożeństwa wynagradzać zniewagi, jakimi ranione jest Jej Niepokalane Serce – akcentuje o. Tadeusz Rydzyk. Ubolewa, że Matka Najświętsza jest bardzo obrażana także w naszej Ojczyźnie. – Grzech, bluźnierstwo. Zło pozostanie zawsze złem, nawet jeśli wszystkie sądy ludzkie orzekną inaczej – podkreśla.

Zauważa, że w ciągu tych już prawie 30 lat wokół toruńskiej rozgłośni powstawała wielka Rodzina Radia Maryja. – Takie wartości jak rodzina, poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ale też sprawy Polski, aby była wierna Bogu, są nam bardzo drogie – wskazuje. Akcentuje, że wiara i patriotyzm to jest coś pięknego. – To jest ten duch, który otrzymaliśmy od naszych wielkich pasterzy Kościoła: ks. kard. Augusta Hlonda, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II: „Wszystko postawiłem na Maryję”, „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”, „Cały Twój, Maryjo” – przypomina.

Sławomir Jagodziński/Nasz Dziennik

drukuj