Fot. Sedes Sapientiae/ @VaticanNewsPL

Watykan: ks. abp Antonio Guido Filipazzi, nowy nuncjusz apostolski w Polsce, wskazał, że chce spotykać się z ludźmi, by lepiej poznać Polskę

Nowy nuncjusz apostolski w Polsce, ksiądz arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, powiedział watykańskim mediom, że chce spotykać się i rozmawiać z ludźmi, aby lepiej poznać Polskę. Nuncjusza, przybywającego na początku października do Warszawy, przyjął w czwartek na audiencji papież Franciszek.

Nuncjuszem apostolskim w Polsce 59-letni ks. arcybiskup Antonio Guido Filipazzi z Włoch został mianowany przez papieża 8 sierpnia tego roku [czytaj więcej].

Począwszy od lat 90. watykański dyplomata pracował w nuncjaturach apostolskich na Sri Lance, w Austrii, Niemczech. Od 2011 do 2017 roku był nuncjuszem apostolskim w Indonezji, a następnie w Nigerii.

W rozmowie z Radiem Watykańskim i portalem Vatican News ks. abp Antonio Guido Filipazzi podkreślił, że został przyjęty na audiencji przez Papieża, by zakończyć misję w Nigerii i – jak dodał – „otrzymać radę i błogosławieństwo przed rozpoczęciem misji w Polsce w przyszłym tygodniu”.

„Teraz cała moja uwaga, mój umysł, moja modlitwa jest skierowana na to nowe zobowiązanie, które zostało mi powierzone i mam nadzieję, że inni również będą się modlić, aby wszystko poszło dobrze dla dobra Kościoła, a także społeczeństwa w Polsce” – podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce.

Zapytany o to, co chciałby przekazać Polakom i o co ich prosić, odparł: „Modlitwa, modlitwa, a następnie, jak powiedział św. Jan Paweł II, kiedy został wybrany na papieża, wybaczcie mi, jeśli nie mogę wyrazić się w waszym lub naszym polskim języku”.

„Miejcie cierpliwość, abym mógł się czegoś nauczyć, ponieważ nie wydaje mi się to bardzo łatwy język do nauki” – poprosił.

„Chciałbym przypomnieć wszystkim, zwłaszcza katolikom, że trzeba opierać się na życiu duchowym, łasce i na tym można budować, aby też poprawić, to co jest do poprawienia” – oświadczył watykański dyplomata.

Dodał następnie: „Proszę o zawierzenie mojej nowej misji w Polsce wstawiennictwu św. Jana Pawła II, za którego pontyfikatu rozpocząłem służbę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej. Niech św. Jan Paweł II nadal chroni Polskę i cały świat oraz wspiera misję Kościoła”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl