fot. Mazur/episkopat.pl

Pielgrzymka Narodowa: Ojciec Święty spotka się z Polakami

Trwa Pielgrzymka Narodowa Polaków do Rzymu. Nasi rodacy będą uczestniczyć dziś we Mszy św. w Bazylice św. Pawła za Murami oraz spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z kolei jutro będą uczestniczyć w Eucharystii na Watykanie.

Dziś, w  dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, o godz. 15.45 Polacy zgromadzą się w Bazylice św. Pawła za Murami. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na godz. 10.00 przewidziana jest specjalna dodatkowa audiencja z Ojcem Świętym, podczas której Papież Franciszek skieruje do Polaków krótkie przemówienie.

W niedzielę, w ostatnim dniu pielgrzymki, pielgrzymi przybywający do Rzymu ze wszystkich polskich diecezji o godz. 12.00 wezmą udział w modlitwie Anioł Pański. Następnie o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza św. w Bazylice św. Piotra pod przewodnictwem ks. kard. Zenona Grocholewskiego, byłego prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Eucharystia zakończy Narodową Pielgrzymkę.

Pielgrzymka wpisuje się w program obchodzonego w tym roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Jest również dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

W modlitewnym spotkaniu bierze udział 50 ks. biskupów i 260 kapłanów oraz 7 tys. wiernych ze wszystkich polskich diecezji.

Ostatnia narodowa pielgrzymka miała miejsce w lipcu 2000 roku, gdy obchodzono również Rok Święty. trzydniowa narodowa pielgrzymka około 40 tysięcy Polaków była najliczniejszą spośród wszystkich, jakie przybywały wtedy z różnych krajów na spotkanie z Janem Pawłem II.

RIRM

drukuj