fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Watykan: 27 kwietnia obchody 10. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

27 kwietnia w Bazylice świętego Piotra odprawiona zostanie Msza święta z okazji 10. rocznicy kanonizacji świętego Jana Pawła II – poinformowała watykańska Fundacja Jana Pawła II.

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył dziekan Kolegium Kardynalskiego, ks. kardynał Giovanni Battista Re, wieloletni współpracownik polskiego papieża.

„Obchody 10-lecia kanonizacji św. Jana Pawła II wynikają z pragnienia ludzi. Chcą oni wyrazić wdzięczność za jego osobę i posługę. W związku z tym obchody są otwarte dla wszystkich. Każdy może przybyć i nie potrzebuje kart wejścia do bazyliki” – przekazała Fundacja Jana Pawła II cytowana przez portal Vatican News.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbyła się 27 kwietnia 2014 roku na placu świętego Piotra, a przewodniczył jej papież Franciszek w obecności swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI. W tym historycznym wydarzeniu w dziejach Kościoła uczestniczyło kilkaset tysięcy wiernych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl