fot. https://www.vaticannews.va/pl.html

Etiopia: rebelianci zabili czterech mnichów

W zeszłym tygodniu zaognił się konflikt między rządem centralnym Etiopii a Armią Wyzwolenia Oromo. Ofiarami padli m.in. czterej mnisi z klasztoru na górze Zuqwali. Związana z rebeliantami grupa zbrojnych porwała zakonników, a następnie ich zabiła. O tej tragedii poinformowało Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Oromowie to ludność – w większości sunnicka – zamieszkująca przede wszystkim południową Etiopię oraz północną Kenię. Ich obecne walki przeciwko władzom w Addis Abebie trwają od lat 70. ubiegłego wieku.

Do napadu na klasztor znajdujący się ok. 50 km od stolicy kraju doszło w czwartek 22 lutego. Czterej zamordowani mnisi należeli do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, największej grupy religijnej w całym państwie. Istnieją obawy, iż władze regionalne Oromii mogą wspomagać rebeliantów w braniu na celownik miejscowych chrześcijan.

vaticannews.va

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl