W Wenezueli znaleziono zwłoki zaginionego franciszkanina

Ciało zaginionego 15 lipca franciszkanina – o. Alexa Pinto, znaleziono po pięciu dniach przy drodze łączącej Ciudad Bolivar i Puerto Ordaz w Wenezueli. Według wstępnych ustaleń, został on zastrzelony z broni palnej.

Zwłoki leżące przy drodze zauważyli poszukujący go współbracia zakonni i policjanci. Były nadpalone i już w częściowym rozkładzie. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn tej śmierci.

O. Alex Pinto miał 50 lat. Był duszpasterzem w parafii Vista Hermosa. Często odprawiał Eucharystię w kościele św. Franciszka z Asyżu w Ciudad Bolivar. Został zapamiętany jako gorliwy kapłan, który szczególną troską obejmował biednych. Jest to trzecie morderstwo osoby duchownej w ciągu tygodnia. Do zabójstw księży doszło również w Hiszpanii i Kolumbii.

radiovaticana.va/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl