fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

W Niemczech ukazała się biografia papieża Benedykta XVI

Tzw. małżeństwa homoseksualne i aborcja to znak „duchowej siły Antychrysta” – mówi papież Benedykt XVI w nowej biografii. W poniedziałek publikacja ukazała się w Niemczech, a w kolejnych miesiącach pojawi się w innych krajach, także w Polsce.

W swojej biografii pt. „Życie” emerytowany papież Benedykt XVI odnosi się do tzw. aborcji oraz do tworzenia istot ludzkich w laboratorium. Mówi też o pseudomałżeństwach homoseksualnych.

– To są ludzie, którzy oszaleli na punkcie seksu, a szaleństwo musi się źle skończyć i o tym Benedykt przypomina, przed tym przestrzega. I tutaj Kościół musi mieć jasne stanowisko, szczególnie my Polacy mamy na to szansę, bo tak jak społeczeństwa Zachodu przez rewolucję seksualną są w dużym stopniu zdegenerowane, także są zdegenerowane Kościoły – zwrócił uwagę ks. prof. Dariusz Oko z  Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Papież Benedykt XVI podkreślił, że takie zjawiska, jak tzw. aborcja czy pseudomałżeństwa homoseksualne to znak „duchowej siły Antychrysta”. Ojciec Święty powiedział też, że „sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o tzw. małżeństwie homoseksualnym”, a „dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia, jest ekskomunikowany ze społeczeństwa”.

– To jest zjawisko niezwykle charakterystyczne, że to, co było kiedyś patologią, dzisiaj staje się normą narzucaną wbrew woli opinii publicznej, wbrew woli zdrowego rozsądku, wbrew woli sumienia ludzkiego; i dlatego Papież wyraża tutaj swój zdecydowany sprzeciw, mówiąc o tych czasach Antychrystawskazał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Wiele niepokojących zjawisk w sprawach światopoglądowych opiera się na filozofii heglowskiej. To ta filozofia, na której opierały się zbrodnicze ideologie marksizmu i komunizmu, dziś stała się fundamentem genderyzmu. Kolejna ateistyczna ideologia jest ogromnym zagrożeniem przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

TV Trwam News

drukuj