fot. facebook.com/westerplattemlodych/

W niedzielę toruńskie uwielbienie „Młodzi w mocy Bożego Ducha”

„Młodzi w mocy Bożego Ducha” – już w niedzielę pod tym hasłem odbędzie się toruńskie uwielbienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Amfiteatrze przy Porcie Drzewnym w Toruniu. Transmisja na antenie TV Trwam.

Toruńskie uwielbienie poprzedzają warsztaty uwielbieniowe, które odbywają się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

– Warsztat jest prowadzony przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen oraz Martę Ławską z zespołu TGD. Młodzi ludzie podzieleni są na dwie grupy: muzyczną oraz instrumentalną. Właśnie w tych dwóch grupach przygotowują się do tego wydarzenia – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR, współorganizator toruńskiego uwielbienia.

Podczas uwielbieniowego koncertu wystąpią uczestnicy warsztatów oraz wybitni soliści – zaznaczył dyrygent i kompozytor Zbigniew Małkowicz.

– Będzie sekcja rytmiczna, muzycy zawodowi, 9-ciu wspaniałych solistów, w tym wybitny polski wokalista jazzowy Janusz Szrom, będzie znana młodzieży Marta Ławska i wielu innych. Naprawdę będzie moc, będzie energia – wskazał Zbigniew Małkowicz.

W warsztatach przygotowujących do niedzielnego uwielbienia uczestniczą głównie młodzi ludzie z Polski, ale także z zagranicy.

– Podczas warsztatów nabywamy wiedzę wokalną, uczymy się głosów, nowych piosenek – mówiła uczestniczka warsztatów.

– Proszę sobie wyobrazić, że w zawodowym teatrze premierę robi się w 2 miesiące, bywa, że w pół roku, a tu w dwa dni mamy zrobić duży projekt, duży koncert, i ja już wiem, że oni dadzą radę – ocenił Zbigniew Małkowicz.

Głównym celem zarówno warsztatów, jak i niedzielnego koncertu jest ewangelizacja.

– Właśnie mówiłem dzisiaj młodym ludziom, że poza tymi ładnymi dźwiękami, dobrze wymawianymi słowami, to jeszcze powinni dobrze wiedzieć, o czym śpiewają: „W mocy Bożego Ducha wołam do Boga, ja wierzę” – powiedział dyrygent.

Toruńskie uwielbienie rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas modlitewnego spotkania odbędzie się procesja z relikwiami świętych i błogosławionych czczonych w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Ludzie młodzi będą nieśli te relikwie świętych, niejako będą wpatrywać się w ich postaci, a zwieńczeniem procesji będzie Najświętszy Sakrament, którym my zostaniemy pobłogosławieni – zaznaczył o. Dawid Wilczyński CSsR.

Podczas uwielbienia przybędzie też ikona Matki Bożej Częstochowskiej.

– Jest to taka szczególna ikona. Zapraszamy do tego, aby uczestniczyć w toruńskim uwielbieniu, ponieważ przybędzie ona w niezwykły sposób do Portu Drzewnego. W jaki sposób ona przybędzie? Zapraszamy, przybądźcie, zobaczcie – zachęcał współorganizator wydarzenia.

Ci, którzy nie mogą przybyć do Amfiteatru w Porcie Drzewnym, będą mogli oglądać transmisję w TV Trwam. Początek o godz. 18.00.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl