fot. Archidiecezja Krakowska

W Krakowie obchodzono jubileusz 20-lecia powstania Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia świętuje jubileusz 20-lecia powstania. Wczoraj w Krakowie miały miejsce uroczyste obchody.

Uroczystej Mszy świętej w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

W homilii pasterz Kościoła krakowskiego mówił, że obecnie przychodzi nam zmagać się o życie brata w cywilizacji śmierci, która zmierza do samozagłady.

-Wiemy, że ta cywilizacja śmierci przybiera coraz kolejne przejawy polegające na tym, że neguje się wartość małżeństwa i rodziny i próbuje się sankcjonować prawem związki, które są w gruncie rzeczy zaprzeczeniem istoty małżeństwa. To także w jakiejś mierze należy do cywilizacji śmierci, ponieważ nie znajduje się w istocie tego, co byśmy nazwali cywilizacją autentycznej miłości – powiedział metropolita krakowski.

My na przekór temu – jak podkreślał ks. abp Marek Jędraszewski – mamy budować cywilizacje miłości, bo być chrześcijaninem to stać na straży drugiego człowieka.

-Budować tę cywilizację miłości wszędzie i za wszelką cenę. Pokazując piękno tego, czym jest życie małżeńskie, rodzicielskie i rodzinne, pokazując sobą, swoim trudem, swoją radością, swoją wiernością, swoim poświęceniem – niekiedy bardzo daleko idącym, aż po heroiczność – akcentował ks. abp Marek Jędraszewski.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka założył w 1999 roku dr inż. Antoni Zięba. Jego misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom potrzebującym: samotnym matkom, rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci, osobom starszym i schorowanym.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj