fot. fb Adoremus Te Christe

W Czechowicach-Dziedzicach powstaje Kaplica Wieczystej Adoracji

W parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach trwa misja tworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie to pierwsza w diecezji bielsko-żywieckiej kaplica dostępna dla wiernych przez całą dobę.

Proboszcz parafii ks. Jerzy Ryłko wraz z Fundacją Adoramus Te Christe zapoczątkowali inicjatywę tworzenia [Kaplicy Wieczystej Adoracji w Czechowicach-Dziedzicach]. Celem jest umożliwienie wiernym nieustannej modlitwy w ciszy przed Jezusem obecnym w Eucharystii.

– Adoracja jest ratunkiem dla nas samych, małżeństw, rodzin, parafii, Kościoła i Narodu. Żyjemy w czasach wielkiego hałasu, który prowadzi do chaosu i zamętu. Jest to hałas bodźców, informacji, doznań oraz obrazów. Nie tylko trudno nam usłyszeć głos Boga, ale coraz trudniej jest nam usłyszeć samych siebie oraz siebie nawzajem. Adoracja prowadzi do odkrycia błogosławieństwa ciszy. Nie bój się oddać jednej godziny Panu Jezusowi, to tylko jedna godzina w tygodniu, a może odmienić życie Twoje i Twoich bliskich. Jezus czeka na Ciebie! – podkreśla ks. Jerzy Ryłko, proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

Aby włączyć się w modlitewne przedsięwzięcie wystarczy wejść na stronę parafii [tutaj], wybrać dogodny dla siebie dzień oraz godzinę i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

 

radiomaryja.pl

 

drukuj