fot. PAP/Tomasz Gzell

Uroczystości pogrzebowe ks. abp. Henryka Hosera odbędą się w piątek o godz. 12.00

Msza św. pogrzebowa ks. abp. Henryka Hosera odbędzie się w piątek o godz. 12.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz – poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej.

Ks. abp Henryk Hoser zmarł w piątek wieczorem w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w wieku 78 lat.

Msza św. pogrzebowa ks. abpa Henryka Hosera odbędzie się w piątek o godzinie 12.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – czytamy w komunikacie opublikowanym w sobotę na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

Autorzy komunikatu dodali, że kazanie podczas Mszy św. pogrzebowej wygłosi metropolita gdański ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda.

„Po Mszy św. (nastąpi – PAP) złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej” – napisali.

Poinformowali, że dzień wcześniej, w czwartek o godz. 12.00, odprawiona zostanie Msza św. żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie, a o godz. 18.00 – druga Msza św. żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Zaznaczyli, że przed i po Mszy św. będzie możliwość modlitwy przy trumnie.

Ks. abp Henryk Hoser był pallotynem, od maja 2008 r. był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej. 8 grudnia 2017 r. papież Franciszek przyjął rezygnację ks. abp. Henryka Hosera z urzędu biskupa warszawsko-praskiego, który skończył 75 lat i przeszedł na emeryturę. Następcą ks. abp. Hosera został ks. bp Romuald Kamiński.

W maju 2018 r. papież Franciszek mianował księdza arcybiskupa Henryka Hosera specjalnym wizytatorem apostolskim przy parafii w Medjugorje, gdzie od 1981 roku – jak twierdzi szóstka młodych ludzi – trwają objawienia Matki Bożej.

Wcześniej pełnił funkcję sekretarza pomocniczego w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponad 20 lat spędził na misjach w Rwandzie i Zairze. Od 2008 roku ks. abp Hoser przewodził pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl