fot. flickr.com

Uroczystość Bożego Narodzenia

Dziś obchodzimy uroczystość Bożego Narodzenia – obok Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święto w liturgii chrześcijańskiej.

To wyjątkowy czas dla chrześcijan na całym świecie. Jego istotą jest prawda o tym, że Bóg posyła do ludzi swojego Syna, Jezusa Chrystusa – prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Zapalone świece i lampki na bożonarodzeniowych choinkach symbolizują, że Jezus jest światłością świata.

Nie wolno nam zapomnieć o prawdziwej istocie tych świąt – podkreśla ks. Wojciech Chistowski, proboszcz Parafii Bożego Ciała w Gdańsku.

– Nie wyobrażam sobie, żeby inaczej katolik mógł przeżyć Święta Bożego Narodzenia, jak nie uczestnicząc we Mszy św., a potem oczywiście spędzając czas w gronie rodzinnym. Te rzeczy zewnętrzne, prezenty, otoczki – to jest wszystko to, co zaburza religijne przeżycie tych świąt, ta atmosfera, którą stwarzają różne ośrodki, które chcą ten akcent religijny wyrugować i przełożyć go na konsumpcję dóbr materialnych, dóbr doczesnych i nic więcej – wskazuje ks. Wojciech Chistowski.    

W przypadającą dziś uroczystość Bożego Narodzenia Papież Franciszek wygłosi Orędzie i udzieli Błogosławieństwa ,,Urbi et Orbi”, czyli miastu i światu.

Transmisję z Watykanu przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam. Początek w południe.

RIRM

 

drukuj