fot. pixabay.com

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przyświeca mu hasło: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach.

Centralnym punktem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Polsce będzie nabożeństwo ekumeniczne w prawosławnej katedrze św. Marii Magdaleny w Warszawie. [czytaj więcej]

Ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zaznaczył, że przesłanie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest szczególnie aktualne w obecnych czasach.

– W naszych niespokojnych czasach bardzo potrzebna jest modlitwa o jedność i pokój. Okazją do tego jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który na stałe wpisał się w życie Kościoła w Polsce. Chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. Bardzo zachęcam do tego, aby włączyć się we wspólną ekumeniczną modlitwę – powiedział ks. Leszek Gęsiak.

Do modlitwy w intencji jedności chrześcijan zachęcił wiernych w niedzielę Ojciec Święty.

Podczas Tygodnia Modlitw ofiarujmy także nasze trudy i nasze cierpienia na rzecz jedności chrześcijan – apelował Papież w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl