Białoruś włącza się w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Kulminacją Tygodnia  Modlitwy o Jedność Chrześcijan na Białorusi   były nabożeństwa ekumeniczne celebrowane w katolickich katedrach Mińska, Grodna, Witebska i Mohylewa.

W modlitwie tej wzięli udział przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich. Jednym głosem zanosili wołanie do Boga, by wszyscy chrześcijanie stanowili jedno.

Podczas spotkań ekumenicznych na Białorusi przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich mocno podkreślali konieczność głoszenia Ewangelii w świecie ogarniętym konfliktami zbrojnymi i zagubionym z powodu utraty podstawowych zasad i wartości chrześcijańskich. Podkreślali, że współczesny świat powinien na nowo odkryć przesłanie Ewangelii, które jest skierowane do człowieka.

Metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz przypomniał w Mińsku, że obowiązek głoszenia Ewangelii spoczywa na wszystkich chrześcijanach.

Ewangelia jest tym słowem, które pełni rolę koła ratunkowego czy liny, której można się chwycić – dodał ksiądz arcybiskup.

Zachęcając do jedności wszystkich chrześcijan na Białorusi zaapelował o wspólne przeciwstawianie się wezwaniom współczesnego świata, które znieważają chrześcijańskie wartości.

Nabożeństwa ekumeniczne w białoruskich katedrach przypomniały wszystkim wiernym i ludziom dobrej woli, że modlitwa w intencji jedności i pokoju jest zadaniem każdego chrześcijanina, gdyż taka jest wola Jezusa Chrystusa.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl