(fot. PAP)

Trzeba uwzględniać prawa społeczeństwa

Radio Maryja i TV Trwam są nam potrzebne – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas wczorajszego spotkania RRM w parafii św. Wawrzyńca w Radziszowie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i  homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Uroczystościom towarzyszyła peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w Archidiecezji Karkowskiej. Metropolita krakowski powiedział, że te katolickie media są potrzebne zwłaszcza wtedy, kiedy środki przekazu publicznego nie uwzględniają treści i życia kościoła:

– Czasem bolejemy; są wielkie wydarzenia w życiu Kościoła nie ma środków publicznych, ale jest TV Trwam, jest Radio Maryja. Za to im bardzo dziękujemy. Myślę, że otrzymają te pozwolenia o które proszą wspierani społeczeństwem. Trzeba uwzględniać prawa społeczeństwa. A przecież miliony słuchają, czy oglądają TV Trwam. Więc takie jest moje stanowisko. Myślę, że to stanowisko wielu obecnych popiera – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jeżeli kościół katolicki nie będzie miał mediów, to będzie niemową stwierdził o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, łącząc się telefonicznie z uczestnikami uroczystości:

-Potrzeba, żeby były media, katolickie, niezależne. Nie na pasku kogokolwiek, muszą być niezależne od pieniędzy wielkich tego świata. Gdyby były zależne od tych pieniędzy, to by musiały mówić tak, jak chcą ci, co je dają. Ewangelizacja nie może być uzależniona od wielkich mocarzy tego świata, bogaczy tego świata. Dziękujemy wszystkim, tym prostym, normalnym ludziom, matkom, siostrom, braciom, ojcom – mówi o. Tadeusz Rydzyk.

 

Wypowiedź ks. kard. Stanisława Dziwisza:

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź o. Dyrektora Tadeusza Rydzyka

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM 

drukuj