„Towarzysząc w tęsknocie” – Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

W tym roku po raz pierwszy  Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 5 grudnia 2021 w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Organizatorzy zachęcają także do udziału w Adwentowym Dniu Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych w Krakowie.

„Towarzysząc w tęsknocie” – Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Organizowane przez Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenie „Abraham i Sara” obchody centralne Dnia Modlitw o Dar Potomstwa pod hasłem „Towarzysząc w tęsknocie” odbędą się w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II (dolny kościół).

Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego o godzinie 12.30. Następnie o godzinie 13.45 w białej sali będzie miała miejsce konferencja, podczas której swoje świadectwo wygłoszą Karolina i Grzegorz – którzy przez kilka lat oczekiwali potomstwa, a teraz są szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci. Głos zabierze także psycholog Aleksandra Siódmak, która od wielu lat pracuje z małżeństwami doświadczającymi problemów z płodnością.

Wspólnota zaprasza także do organizacji Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w swoich parafiach. Stąd też udostępnia materiały dla kapłanów potrzebne do jego organizacji na swojej [stronie internetowej].

„Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie.  Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Wspólnota zapewnia, że w czasie ich wieloletniej działalności natknęła się na setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko.

Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez co czują się niedostrzegane i pomijane.

„Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!” – informuje Stowarzyszenie „Abraham i Sara”.

Także pod hasłem „Towarzysząc w tęsknocie” 11 grudnia w kościele pw. św. Królowej Jadwigi w Krakowie (ul. Łokietka 60) odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia Dla Małżeństw Niepłodnych.

„Towarzysząc w tęsknocie” – Dzień Modlitw o Dar Potomstwa

Rozważania o duchowym aspekcie niepłodności  wygłosi ks. dr Mirosław Czapla, wieloletni duszpasterz małżeństw starających się o potomstwo. W programie zawarto również spotkanie z psychologiem Iwoną Pieniążek pt. „O przeżywaniu straty”, świadectwo pary małżeńskiej oraz wspólną Eucharystię i nabożeństwo Uwielbienia.

Więcej informacji wraz z formularzem zapisów można znaleźć [tutaj].

Stowarzyszenie „Abraham i Sara”/radiomaryja.pl

drukuj