fot. PAP/EPA

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Obchodzimy dziś światowy dzień Modlitw o Powołania. „Bycie kapłanem to służba, nie droga do kariery” – podkreślał w czasie Eucharystii w Bazylice Świętego Piotra Ojciec Święty Franciszek. W południe w czasie modlitwy Regina Coeli Papież modlił się z wiernymi o liczne powołanie kapłańskie i zakonne.

W Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież wyświęcił dziś 9 nowych kapłanów diecezji rzymskiej.

–  Bądźcie pasterzami, bądźcie kapłanami ludu Bożego – zaznaczył Ojciec Święty.

Zwracając się do nowo wyświęconych kapłanów Papież przypominał, że kapłani muszą być ubodzy, „tak, jak ubogi jest święty lud Boży”. Apelował aby oddalili się od próżności, pychy i od pieniędzy, przestrzegał także przed byciem karierowiczami.

Wśród nowo wyświęconych księży był 28-letni rzymianin Samuel Piermarini. Był on wielką nadzieją piłki nożnej i otrzymał propozycję gry w klubie AS Roma. Odmówił jednak podpisania kontraktu i zamiast koszulki znanego klubu wybrał sutannę. W samo południe Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli.

– W całym Kościele jest dziś obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Święty Józef: marzenie powołania”. Dziękujmy Panu, że wciąż wzbudza w Kościele ludzi, którzy z miłości do Niego poświęcają się głoszeniu Ewangelii i służbie braciom – wskazał Biskup Rzymu.

Papież wspólnie z wiernymi modlił się o liczne powołanie kapłańskie i zakonne.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl