Spektakl świetlny w Watykanie

Pokaz świetlny na fasadzie bazyliki świętego Piotra zakończył w Watykanie uroczystości z okazji inauguracji Roku Miłosierdzia. Spektakl inspirowany ekologiczną encykliką papieża Franciszka „Laudato si’” obserwowały tysiące ludzi.

Na placu Świętego Piotra i w prowadzącej do niego alei zgromadziły się rzesze wiernych, którzy podziwiali świetlny pokaz „Fiat lux”, czyli „Niech się stanie światłość”. Widowisko uświetniono efektami dźwiękowymi.

W podtytule tego wyjątkowego wydarzenia znajdowały się słowa: „oświetlając nasz wspólny dom”. Ojciec Święty  nazywa tak w swej encyklice środowisko naturalne.

Widowisko zostało połączone z projekcją fotogramów znanych fotografów z całego świata na fasadzie i kopule bazyliki, które  zorganizowano w nawiązaniu do trwającej w Paryżu konferencji klimatycznej.

Kilkadziesiąt minut trwała projekcja zdjęć i ruchomych obrazów najróżniejszych gatunków zwierząt, kwitnących roślin, podwodnych scen, chmur i krajobrazów ze wszystkich kontynentów.

Następnie na fasadzie bazyliki Świętego Piotra pojawiły się sugestywne obrazy ilustrujące zniszczenie środowiska, a także złomowiska samochodów czy dymiące kominy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl