Fot. Eliza Bartkiewicz

Sekretarz Episkopatu: „Różaniec do granic” – modlitwa za cały kraj i świat

„Różaniec do granic” to modlitwa nie tylko za Polskę, ale także za cały świat – podkreślał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Mi​z​iński podczas czwartkowej konferencji promującej tę inicjatywę, która będzie miała miejsce 7 października 2017 r. Weźmie w niej udział tysiące Polaków, którzy odmówią różaniec w wyznaczonych miejscach.

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, 7 października  2017 r., na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, uczestnicy akcji udadzą się na granice kraju, by modlić się różańcem. Inicjatywa została przedstawiona biskupom podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze 25 sierpnia br. Założeniem organizatorów akcji „Różaniec do granic” jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową.

Ks. bp Miziński wskazuje, że to wydarzenie nawiązuje w sposób bezpośredni do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, która obchodzona jest w tym roku.

„Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, która jak wiemy z objawień Matki Bożej w Fatimie, jest modlitwą skuteczną, modlitwą za kraj i cały świat. Wzywa nas do niej Matka Boża w objawieniach, nawołując do pokuty, nawrócenia i modlitwy różańcowej” – powiedział sekretarz generalny KEP.

Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest główny organizatorem wydarzenia, zaznacza, że celem akcji jest m.in. burzenie podziałów i murów niezrozumienia.

„Wychodzimy z naszych domów do granic – do świata, do Europy z tym, co mamy najbardziej wartościowego: z naszą wiarą, historią, z naszą relacją, którą mamy z Matką Bożą. Chcemy wyjść z tym doświadczeniem, świadectwem do świata, do wszystkich krajów Europy”– mówi Bodas​ińs​ki.

drukuj