Rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 - fot. Iskra Miłosierdzia

Ruszyła motocyklowa „Iskra Miłosierdzia”

W sobotę 2 lipca rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia”. Ponad 100 motocyklistów wyruszyło z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Trasa tegorocznej inicjatywy wynosi około 2000 kilometrów. Wydarzenie zakończy się w Niepokalanowie.

W sobotę 2 lipca rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” . Pielgrzymi wyruszyli z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie sprawowana była Msza święta, której przewodniczył komandor ks. Bogdan Marciniak. Motocyklistów przywitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. [czytaj więcej] 

„Bardzo serdecznie dziś witam Pielgrzymkę Motocyklową Iskra Miłosierdzia. Czekaliśmy na Was dwa lata, abyście znów w takim licznym gronie się zgromadzili. Jesteście, a my cieszymy się bardzo z Waszej obecności” – powiedział ks. Zbigniew Bielas.

Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że „Iskra Miłosierdzia” to ruch motocyklistów, którzy podjęli wyzwanie niesienia Bożego Miłosierdzia przez szlaki Europy.

Rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 – fot. Iskra Miłosierdzia

Trasa tegorocznej Pielgrzymki Motocyklowej „Iskra Miłosierdzia” 2022 wynosi około 2000 kilometrów. Rozpoczęła się w Łagiewnikach, a prowadzić będzie przez Tarnowskie Góry, Ołomuniec (Czechy), Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Legnicę, Gostyń, Licheń Stary, Szczycienko, Hel, Sianowo do Niepokalanowa.

„Życzymy Wam, abyście bezpiecznie do tego celu dotarli, żebyście każdego dnia w zdrowiu zdobywali obrane cele” – powiedział ks. Zbigniew Bielas.

1 – Rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 – fot. Iskra Miłosierdzia

Ks. Zbigniew Bielas przypomniał słowa, jakie w Bazylice Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002 roku wypowiedział Jan Paweł II: „Dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby Orędzie o Miłosiernej Miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną ojczyznę i na cały świat”.

„Niech te słowa św. Jana Pawła II będą dla nas przesłaniem” – akcentował ks. Zbigniew Bielas.

Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” jest organizowana co roku. Bierze w niej udział wiele osób, a uzupełnieniem są spotkania w Pierwsze Soboty Miesiąca od maja do października w różnych częściach Polski. Do tej pory Iskra Miłosierdzia pielgrzymowała do: Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu oraz po wschodnio-północnej Polsce. Charakterystyczne dla pielgrzymki jest to, że w Godzinie Miłosierdzia, niezależnie od miejsca pobytu, grupy motocyklowe zatrzy

Rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 – fot. Iskra Miłosierdzia

mują się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotkanych osób.

Rozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 – fot. Iskra MiłosierdziaRozpoczęła się Pielgrzymka Motocyklowa Iskra Miłosierdzia 2022 – fot. Iskra Miłosierdzia

radiomaryja.pl/rzecznik „Iskry Miłosierdzia”

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl