PAP/EPA

Różaniec z Ojcem Świętym Franciszkiem w intencji zakończenia pandemii i powrotu nadziei

Ojciec Święty Franciszek odmówił w sobotę w Ogrodach Watykańskich modlitwę różańcową w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Modlił się za zmarłych i za personel medyczny. Stolica Apostolska połączyła się telemostem z ponad 40 sanktuariami na świecie, w tym z Jasną Górą w Częstochowie.

 

W spotkaniu modlitewnym przed grotą Lourdes uczestniczyło około 100 osób, wśród nich przedstawiciele grup zawodowych zaangażowanych w walkę z Covid-19 i osoby, które ucierpiały z powodu tej choroby.

Papież modlił się do Matki Bożej o „uwolnienie od wszelkiego niebezpieczeństwa”.

„Spraw, aby Ojciec Miłosierny interweniował swą wszechmogącą ręką, by uwolnić nas od tej straszliwej pandemii tak, by życie mogło powrócić w spokoju na codzienne tory, by powrócił horyzont nadziei i pokoju” – mówił papież Franciszek.

Prosił o pocieszenie dla tych, którzy opłakują swych bliskich zmarłych; „pochowanych czasem w sposób, który rani duszę” – dodał.

Modlił się o wsparcie tych, którzy przeżywają niepokój o przyszłość z powodu konsekwencji pandemii dla gospodarki i pracy.

„Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, cały personel medyczny, wolontariuszy, którzy w tym okresie kryzysu są na pierwszej linii i narażają swoje życie, by ratować życie innych” – podkreślił Ojciec Święty. Modlił się za przedstawicieli duchowieństwa towarzyszących chorym.

„Oświeć umysły mężczyzn i kobiet nauki, by znaleźli odpowiednie rozwiązania, by wygrać z chorobą” – modlił się Franciszek.

Różaniec z Papieżem odmówili lekarz pulmonolog i pielęgniarka, farmaceuta, wolontariusz Obrony Cywilnej z rodziną, kapelan rzymskiego szpitala zakaźnego, mężczyzna i zakonnica wyleczeni z Covid-19, a także kobieta, której matka zmarła w czasie epidemii. Środowisko dziennikarzy reprezentowała watykanistka stacji telewizyjnej Rai News 24 Vania De Luca.

Była także rodzina, w której przed miesiącem, w szczycie kryzysu epidemicznego urodziło się dziecko; chłopiec o imieniu Jacopo. Jego obecność „daje nadzieję” – powiedział watykańskim mediom przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji ksiądz arcybiskup Rino Fisichella.

W trakcie różańca połączono się z ponad 40 sanktuariami na całym świecie, z których obraz widoczny był na telebimie ustawionym przy grocie. W modlitwie z Papieżem uczestniczyły między innymi sanktuaria w Aparecidzie w Brazylii, Lujan w Argentynie, Fatimie, Lourdes, Pompejach, Waszyngtonie, a także Jasna Góra w Częstochowie.

Była to uroczystość pod przewodnictwem z udziałem największej liczby osób od początku kryzysu epidemicznego. Prawie wszyscy mieli maseczki ochronne.

Ponad dwa miesiące wcześniej, 27 marca Franciszek modlił się samotnie na placu Świętego Piotra o zakończenie pandemii koronawirusa.

PAP/TV Trwam

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl