Bydgoszcz: Rodzina Radia Maryja świętowała 27. rocznicę powstania katolickiej rozgłośni

Radio Maryja świętuje swoją 27. rocznicę powstania. W sobotę uroczystości odbyły się w Bydgoszczy. To właśnie w tym mieście oraz w Toruniu stanęły pierwsze nadajniki rozgłośni.

W katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy sprawowana była uroczysta Msza św. w  27. rocznicę powstania Radia Maryja.

– To drugi etap naszego świętowania, kiedy obchodzimy 27 lat od powstania Radia Maryja. Ten drugi etap związany jest z miejscem szczególnym, to znaczy z Bydgoszczą. To jest miejsce, w którym Radio Maryja wraz z Toruniem nadawało, gdzie po raz pierwszy tu Radio Maryja mogliśmy usłyszeć – właśnie w domach Torunia i Bydgoszczy – mówił o. Dariusz Drążek CSsR, na co dzień posługujący w Radiu Maryja oraz Telewizji Trwam.

Dziękczynnej Mszy św. przewodniczył ks. bp Jan Tyrawa, biskup bydgoski. Jak mówił, Radio Maryja to już część polskiej historii.

– Jeśli w tej historii Radio przeżywało niejedną burzę, to była ona echem tych burz, jakich doświadczał naród polski – podkreślił ks. bp Jan Tyrawa.

Toruńska rozgłośnia wielokrotnie była dyskryminowana i atakowana przez tzw. elity III RP.

– Miała to być Polska zsekularyzowana, antyklerykalna, wręcz ateistyczna. Całkowicie wyrzekająca się własnej dotychczasowej kultury – zaznaczył biskup bydgoski.

Jednak Radio Maryja bezustannie od 27 lat stoi na straży wiary, kultury i polskich obyczajów. Także w tym roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju organizowane były koncerty niepodległościowe. Również dzisiaj, tuż przed Eucharystię odbył się koncert Orkiestry „Victoria” z Warszawy.

Ksiądz biskup Jan Tyrawa prosił podczas homilii o modlitwę za Radio Maryja.

– Na co dzień pozostaje jednym z nielicznych głosów w naszym domu, które z wielkim trudem i wysiłkiem szczerze w nas i pośród nas ów porządek, ewangeliczną prawdę, nieustannie wzywa do tego, co może najtrudniejsze, bo tego rozkazem się nie załatwi, ale jednocześnie najpiękniejsze – wskazał ksiądz biskup.

Przed tygodniem Rodzina Radia Maryja 27. rocznicę powstania rozgłośni świętowała w Toruniu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj