Rodzina Radia Maryja w Ziemi Świętej

Rodzina Radia Maryja już czwarty dzień pielgrzymuje po Ziemi Świętej, dziękując za dar Radia Maryja i TV Trwam. W poniedziałkowym programie  pielgrzymki znalazły się m.in. Góra Tabor oraz Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, gdzie sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. prałat Andrzej Pluta, proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Słowo Boże wygłosił  o. Jerzy Kraj – franciszkanin,  dyrektor Franciszkańskiego Centrum Informacyjnego.

W wygłoszonej homilii o. Jerzy Kraj wskazał m.in. na szczególne znaczenie Radia Maryja i TV Trwam.

Bez Boga życie ludzkie jest absurdalne.  Kiedy wykluczy się Boga lub zapomni, iż się jest Jego ikoną – wszystko jest relatywne, stare, tradycjonalistyczne. Jak w tym miejscu nie wyrazić Bogu wdzięczności za istnienie Radia Maryja i Telewizji Trwam? Za to, że swoim dziełem ewangelizacji uczą drogi odnajdywania Boga; drogi wskazywanej dzięki Ewangelii, szacunku do Boga i szacunku do człowieka, miłości do rodziny, do Kościoła i do Ojczyzny. Dziękujemy wam, za ten przykład i świadectwo, również tutaj – na Ziemi Świętej – powiedział o. Jerzy Kraj.

Kaznodzieja zwrócił również uwagę na przesłanie płynące z miejsca Wcielenia Syna Bożego.

Można czytać z gwiazd, próbować ustawić sobie życie według horoskopów czy wróżb,  ale tajemnicy człowieka nikt nie odkryje. Nasze życie jest przede wszystkim pięknym odbiciem pełni życia Boga. Maryja uczy nas, że mamy żyć w ciele jako ikona Boga. Jesteśmy duszą i ciałem. Dlatego musimy odkrywać nasze ciało jako miejsce szukania i odkrywania Boga. Tego uczy nas Nazaret ze swoją tajemnicą Wcielenia – zaakcentował franciszkanin.

Transmisję Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Pielgrzymi dotarli do Ziemi Świętej w sobotę. W niedzielę zaczęli realizować pierwsze punkty programu, odpowiednie dla swojej grupy – mówi o. Dariusz Drążek, redemptorysta.

Jedna z grup wcześnie rano udała się do Sanktuarium, znajdującego się na szczycie Góry Tabor – góry Przemienienia Pańskiego. Następnym punktem programu była Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa, gdzie małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie – dodaje redemptorysta.

Wszystkim parom, małżeństwom które odnawiały swoje przysięgi małżeńskie odśpiewaliśmy – jako Rodzina Radia Maryja – huczne: „Wszystkiego dobrego życzymy”, modląc się o Boże błogosławieństwo dla nich i dla ich rodzin. Ale także dla wszystkich małżeństw i tych rodzin, które zostały w kraju”. Na dziedzińcu tuż po uroczystości zapytaliśmy młodych o to jakie uczucia kołatały się w ich sercach podczas odnowienia przyrzeczeń małżeńskich – powiedział o. Dariusz Drążek.

 

Uczestnicy pielgrzymki nie kryją radości ze swojej obecności w Ziemi Świętej.


Pobierz Pobierz

Korespondencja z Ziemi Świętej – 04/03/2013


Pobierz Pobierz

Korespondencja z Ziemi Świętej – 03/03/2013


Pobierz Pobierz

Korespondencja z Ziemi Świętej – 02/03/2013

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl