fot. Monika Bilska

Rodzina Radia Maryja dziękuje dziś za dar życia i pontyfikat Papieża Polaka

W Polsce trwają uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Za dar życia i pontyfikat Papieża Polaka dziękuje dziś także Rodzina Radia Maryja skupiona wokół sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Świątynia powstała jako wotum wdzięczności za największego z rodu Słowian.

W dzisiejsze obchody wpisuje się też 4. rocznica poświęcenia toruńskiego sanktuarium. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny. W południe sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, biskupa seniora diecezji toruńskiej.

W trakcie Eucharystii zostanie wniesiona księga, w której są wypisane Msze św. sprawowane w kraju i za granicą w intencji powołań kapłańskich oraz zakonnych.

To dar na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II – zaznaczył kustosz świątyni o. Andrzej Laskosz CSsR. Jak dodał, toruńskie sanktuarium to wyjątkowe miejsce dla Rodziny Radia Maryja, które jest wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

– Tu jest jego wyjątkowe miejsce. Dla Rodziny Radia Maryja ogromny dar. On w sposób szczególny kochał Radio Maryja i wspiera na pewno teraz całą Rodzinę Radia Maryja już od Pana Boga w niebie – powiedział o. Andrzej Laskosz.

Podczas Mszy św. dziękczynnej za Papieża Polaka w toruńskim sanktuarium odbędzie się też zaprzysiężenie kandydatów do Bractwa Św. Jana Pawła II. Eucharystię będą transmitować Radio Maryja i TV Trwam.

Rodzina Radia Maryja wielokrotnie pielgrzymowała do papieża Jana Pawła II. [czytaj więcej]

 

RIRM

drukuj