fot. PAP/ Tytus Żmijewski

W toruńskim sanktuarium rozpoczyna się dziś nowenna wynagradzająca za bluźnierstwa i ataki na kościoły w Polsce

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna się dziś nowenna wynagradzająca za bluźnierstwa i ataki na kościoły w Polsce. Do 6 listopada codziennie o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystii zaplanowano suplikację, litanię do św. Jana Pawła II i różaniec wynagradzający za zniewagę Kościoła. 

W trakcie nowenny szczególnym dniem będzie piątek, w którym organizatorzy zachęcają do postu o chlebie i wodzie.

Do modlitwy zachęca o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

– Kochana Rodzino Radia Maryja! W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny Mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR zachęcił też do zamawiania Mszy świętych wynagradzających w swoich parafiach. Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że szczególne ważny jest udział dzieci, młodzieży i studentów w modlitwie wynagradzającej.

 

RIRM

drukuj