fot. facebook.com

Rekolekcje dla poranionych w Wigrach

W Wigrach rozpoczynają się jutro rekolekcje skierowane szczególnie do osób poranionych. Poprowadzi je ks. dr Jacek Stefański, biblista urodzony w Izraelu. Dni skupienia odbędą się w pokamedulskim klasztorze.

Życiowe przeżycia często sprawiają, że ciężko pozbyć się głębokich ran duchowych. Niepowodzenie, śmierć członka rodziny, krzywda wyrządzona nam przez najbliższych – to wydarzenia sprawiające ból. Jest jednak recepta na pozbycie się żalu i strapień, co akcentuje ks. Jacek Stefański.

– Doświadczenie pokazuje, że w życiu dzieją się pewne rzeczy, które pozostawiają duchowe, trudne do zagojenia rany i ślady często komplikujące nam życie. Odpowiedzią i lekarstwem jest łaska Boża i zjednoczenie z Panem Jezusem, które odbywa się przez wiarę nadzieję i miłość, a przede wszystkim przez dobrze przeżytą spowiedź świętą. Dar Bożego miłosierdzia musi być ciągle ożywiany przez moc Najświętszego Sakramentu i słowo Boże – podkreśla rekolekcjonista.

Kapłan zachęca do udziału w tym duchowym wydarzeniu.

– Przyjdź również i ty na kilka dni, aby napełnić się tym Bożym lekarstwem. Pozwól Panu Jezusowi oraz Jego Najświętszej Matce dotrzeć do twojego serca z miłością naszego Boskiego Lekarza, tak jak na przestrzeni wieków Syn Boży i Najświętsza Maryja Panna docierali do serc wielu ludzi dotkniętych różnymi zranieniami – akcentuje ks. Jacek Stefański.

Zgłoszenia należy kierować pocztą elektroniczną na adres: recepcja@wigry.pro.

Więcej na: www.wigry.pro

RIRM

 

 

drukuj