fot. flickr.com

Rekolekcje biblijne ,,Nowość chrzcielna w naszej codzienności”

W piątek (26 sierpnia) w Ośrodku Caritas w Myczkowcach pod tytułem ,,Nowość chrzcielna w naszej codzienności” rozpoczną się trzydniowe rekolekcje biblijne. Organizatorem nauk rekolekcyjnych jest Dzieło Biblijne Archidiecezji Przemyskiej.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 18.00. W programie, oprócz codziennej Eucharystii, modlitwy i konferencji, będzie także osobista medytacja biblijna (lectio divina).

Nauki rekolekcyjne, które poprowadzi ks. Stanisław Haręzga, skierowane są do wszystkich, którzy chcą odnowić i zdynamizować swój chrzest.

Celem rekolekcji jest ożywienie własnego chrztu, bo tytułem rekolekcji jest ,,Nowość chrzcielna w naszej codzienności”, czyli chodzi o życie chrztem w zwyczajnym, ludzkim, codziennym życiu – wyjaśnia ks. Stanisław Haręzga.   

Hasło przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego – ,,Nowe życie w Chrystusie” – oraz obchodzony w nim jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski to doskonała okazja do podjęcia rekolekcji poruszających temat nowości życia, jaką zapoczątkował Chrzest Święty.

Pomyślałem, aby tę nowość pokazać na pewnych etapach, także z uwzględnieniem nauczania papieża Franciszka podczas jego ostatniej pielgrzymki do Polski na Światowe Dni Młodzieży. (…) To będą rekolekcje biblijne, czyli tę nowość chrztu będę starał się pokazywać w oparciu o dobrane specjalnie teksty biblijne – mówi ks. Haręzga.

Organizator rekolekcji – Dzieło Biblijne – jest ogólnopolskim stowarzyszeniem działającym w poszczególnych diecezjach. Jego celem jest upowszechnianie duchowości biblijnej oraz uczenie ludzi czytania i życia Słowem Bożym.

RIRM

 

drukuj