„Powstać z martwych!” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu

Trwają zapisy na kolejną edycje rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. W tym roku odbędą się w Skrzatuszu w dniach od 19 do 21 listopada. Hasło wydarzenia to: „Powstać z martwych!”  

Rekolekcje pod hasłem: „Powstać z martwych!” adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa czy zabójstwa.

Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku – przekonują organizatorzy rekolekcji, zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią, a niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje.

Rekolekcje organizowane są po to, by rodzice po stracie mogli wspólnie z innymi rodzicami przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Rozpoczynają się one w piątek (19 listopada) o 17.00, a kończą w niedzielę o 14.00. W programie Msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka.

Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne, będący na różnym etapie żałoby.

Wydarzenie organizowane jest przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Duszpasterzem jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w grupie rekolekcyjnej także rodzice po stracie dziecka, psychologowie i księża.

Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401  lub 501 211 002, a także mailowo na adres: [email protected].

Rodzice po starcie dziecka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl