fot. episkopat.pl

Przewodniczący KEP zachęca do udziału w nowennie w intencji Ojczyzny

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zachęca wszystkich do udziału w nowennie w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się 16 marca.

W specjalnym nagraniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę na potrzebę duchowego umocnienia w obecnych, niespokojnych czasach oraz sytuacji społecznej w kraju, która rodzi wiele pytań i niepokojów. Należą do nich m.in. postulaty mające na celu godzenie w życie osób nienarodzonych – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Stąd jak wyjaśnił, inicjatywa nowenny i apel do wszystkich, którym leży na sercu prawdziwe dobro i pomyślna przyszłość naszego narodu. Nowenna rozpocznie się 16 marca i będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej, o poszanowanie życia ludzkiego. O duchowe wstawiennictwo u Boga chcemy prosić ludzi, którzy oddali swoje życie za wiarę i naszą Ojczyznę. Są to św. Andrzej Bobola, wielki patron naszych dziejów i orędownik w sprawach trudnych, a także bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który zginął śmiercią męczeńską, przypominając, że zło należy zwyciężać dobrem – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Nowenna będzie odmawiana o godz. 21.20, bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim, a także po Mszy św. w każdej parafii. 9-dniową nowennę można też odmówić indywidualnie z dowolnego miejsca w kraju i za granicą. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień, odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa Sługi Bożego ks. Piotra Skargi. Nowenna zakończy się 24 marca – przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Szczegóły dotyczące tej inicjatywy można znaleźć na stronie: www.nowenna.2120.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl