fot. YouTube.com/
Vatican News - English

Przesłanie nadziei Ojca Świętego Franciszka

„Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas” –  wskazał papież Franciszek. Ojciec Święty skierował do nas wszystkich przesłanie pełne nadziei.

Ojciec Święty za pomocą internetu wygłosił słowa otuchy do wszystkich wiernych. W obliczu pandemii łączył się w bólu z młodzieżą, ze służbą zdrowia, z więźniami, z osobami starszymi, chorymi i samotnymi, z rodzinami, które straciły bliskich z powodu koronawirusa.

– Apostoł Paweł mówi: „Za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał”. W zmartwychwstałym Jezusie życie zwyciężyło śmierć. Ta wiara paschalna żywi naszą nadzieję. Teraz chciałbym się nią z wami podzielić. Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, w końcu uwolnieni od zła i od tej pandemii. Jest to nadzieja, a nadzieja nie zawodzi. To nie jest iluzja, to jest nadzieja – akcentował Ojciec Święty Franciszek.

Papież zachęcił również, by w tym trudnym czasie, nie zamykać się na innych. Na tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy.

– Postarajmy się, jeśli możemy, jak najlepiej wykorzystać ten czas. Bądźmy hojni, pomagajmy potrzebującym w naszej okolicy. Poszukajmy przez telefon lub sieć społecznościową osoby najbardziej samotnej. Módlmy się do Pana za tych, którzy są poddawani próbie we Włoszech i na świecie. Nawet jeśli jesteśmy odizolowani, myśl i duch mogą iść daleko z twórczością miłości. Tego dzisiaj potrzebujemy: kreatywnej miłości – podkreślał Ojciec Święty.

Papież Franciszek poprosił również wiernych, aby każdego dnia modlili się do Boga o ustanie pandemii i oddalenie zła.

 

TV Trwam News

drukuj