Przemówienie Andrzeja Melaka

Szanowni bracia i siostry, zgromadzeni w tym kościele, a także radiosłuchacze i telewidzowie w Polsce i na całym świecie. W imieniu Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010, chciałbym najserdeczniej jak tylko umiemy, podziękować dzisiejszym jubilatom Radiu Maryja, Telewizji Trwam i Naszemu Dziennikowi za to że dzięki ich zgodzie mogliśmy wygłosić 11 lipca z Jasnej Góry apel do Polaków rozrzuconych po całym świecie, o poparcie śledztwa w sprawie narodowej tragedii z 10 kwietnia pod Smoleńskiem .

To dzięki tym którzy podpisali się, a jest ich blisko czterysta tysięcy odżyła w nas wiara w solidarność i jeden cel narodu polskiego oprócz kilkudziesięciu tysięcy listów z podpisami, przyszło także kilkadziesiąt tysięcy osobistych listów, w których to mówiliście o swoich refleksjach, sugerowaliście przyczyny tej katastrofy, dodawaliście nam otuchy, wiary i umacnialiście nas w tym abyśmy byli wytrwali i działali aż do końca, wtedy kiedy zawiódł nasz rząd i nasze władze. Chcę powiedzieć jedno, jesteśmy zdeterminowani do tego, aby bronić dobrego imienia naszych bliskich, aby nie pozwolić skrzywdzić, zhańbić żadnego imienia. Nie możemy także pozwolić aby ta polska strata, katastrofa rozpłynęła się w zapomnienie. Czym więcej rząd będzie nam przeszkadzał tym większy opór będzie ze strony narodu, społeczeństwa i nas. Dziękuję wam jeszcze raz w imieniu wszystkich, którzy są tu obecni z stowarzyszenia rodzin ofiar, a także tych którzy z różnych przyczyn nie mogli być tu obecni. Jedziemy do Brukseli, aby przed Europą, przed światem wykrzyczeć naszą krzywdę i to, że polski rząd nas zdradził, zawiódł nas całkowicie. Dziękuję.

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl