Pożegnanie Pasterza


Jutro wierni archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej będą mogli pożegnać swojego pasterza Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, który pełnił posługę ordynariusza tej diecezji w latach 1979-1992.

Od godziny 10.00 do 20.00 wierni będą mogli w bazylice katedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie modlić się przy wystawionej trumnie z ciałem świętej pamięci Księdza Arcybiskupa. Eucharystia żałobna sprawowana w intencji zmarłego rozpocznie się o godzinie 14.00. Jutro, a także w niedzielę w bazylice wyłożona zostanie księga kondolencyjna, do której będzie się można wpisać w godzinach 8.00-19.00, wyłączając Msze Święte sprawowane w świątyni.

Wielu wiernych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej przybędzie do Łomianek k. Warszawy, by uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych Księdza Arcybiskupa, które odbędą się w poniedziałek, 7 maja. O godz. 14.00 w kościele św. Małgorzaty w Łomiankach rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Uroczystościom będą przewodniczyli ks. abp Zygmunt Kamiński, metropolita szczecińsko-kamieński, i ks. abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Po Eucharystii kondukt pogrzebowy uda się do Instytutu Studiów nad Rodziną. Ksiądz Arcybiskup Majdański zostanie pochowany w kaplicy, która znajduje się na terenie Instytutu.

MMP


drukuj