fot. facebook.com/CaritasGdansk/

Pomorskie: Siostry zakonne z archidiecezji gdańskiej pieką ciasta dla szpitali

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zorganizowała akcję #SłodkiDarModlitwy, w ramach której siostry zakonne upieką ok. 200 ciast dla personelu i pacjentów czterech pomorskich szpitali. W inicjatywę zaangażowało się 40 żeńskich domów zakonnych. Słodkie podarunki trafią do placówek medycznych w czwartek.

Jak powiedziała Justyna Knaak z Caritas Archidiecezji Gdańskiej, akcja #SłodkiDarModlitwy zawiązała się spontanicznie.

„W niedzielę siostry karmelitanki upiekły ciasto dla naszego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Fromborskiej w Gdańsku. Tego samego dnia, Papież Franciszek ogłosił 14 maja dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Wówczas narodził się pomysł na zorganizowanie akcji Słodki Dar Modlitwy, której zwieńczeniem ma być przekazanie szpitalom ciast upieczonych przez siostry zakonne. Inicjatywa łączy w sobie dwie rzeczy, o których mówi papież Franciszek – modlitwę oraz uczynek miłosierdzia” – wyjaśniła Justyna Knaak.

Podkreśliła, że siostry z wielką radością zaangażowały się w inicjatywę. Na apel Caritas odpowiedziało 40 żeńskich zgromadzeń zakonnych z całej archidiecezji.

„Siostry zakonne z naszej diecezji nieustannie modlą się o ustanie pandemii koronawirusa. Ten uczynek miłosierdzia, jakim jest pieczenie ciast dla medyków i pacjentów pomorskich szpitali będzie namacalnym wyrazem ich posługi” – powiedziała Justyna Knaak.

Siostry zakonne upieką łącznie ponad 200 różnych ciast. Słodkie podarunki trafią do pacjentów oraz personelu szpitala im. Mikołaja Kopernika oraz Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku, a także Szpitala im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni i Szpitala im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

„Nasi wolontariusze nazywani Bożymi Kurierami dzisiaj odbierają wypieki i przywożą je do naszej centrali w Sopocie. W czwartek 14 maja rozwiozą je do szpitali” – przekazała Justyna Knaak.

PAP

drukuj