fot. PAP/Piotr Augustyniak

Płock: księża seniorzy przekazali 7 tys. zł szpitalowi Świętej Trójcy

Księża seniorzy mieszkający w Domu Księży Emerytów w Płocku (Mazowieckie) zebrali 7 tys. zł, które przekazali Szpitalowi Miejskiemu Świętej Trójcy. Placówka kupi za nie sprzęt do ochrony noworodków przed koronawirusem – podała płocka kuria diecezjalna.

Jak podała płocka kuria diecezjalna, księża mieszkający w Domu Księży Emerytów, zebrali 7 tys. zł dla szpitala Świętej Trójcy, a pieniądze te już zostały przekazane placówce.

 „Ewa Nieścierenko, prezes zarządu spółki miejskiej, która prowadzi Szpital Świętej Trójcy w Płocku poinformowała, że pomogą one w zakupie sprzętu do ochrony noworodków przed chorobą COVID-19” – zaznaczono w komunikacie.

Dyrektor Domu Księży Emerytów ks. kanonik dr Janusz Filarski podkreślił, że „w tych czasach nikt nie może pozostać obojętny na pomoc innymi ludziom, zwłaszcza tym, którzy zmagają się z chorobą COVID-19”.

„Księża emeryci postanowili także w ten sposób pomóc placówce medycznej, z której usług najczęściej korzystają, bo znajduje się ona w sąsiedztwie Domu Księży Emerytów” – dodał w wypowiedzi cytowanej w informacji płockiej kurii.

Szpital św. Trójcy w Płocku jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstał w 1405 r. jako dom gościnny dla ubogich, ufundowany przez księżną Aleksandrę, siostrę Władysława Jagiełły i żonę księcia płockiego Ziemowita IV. W 2003 r. rada miasta Płocka podjęła decyzję o utworzeniu w szpitalu spółki na bazie istniejącego wówczas samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Proces restrukturyzacji rozpoczął się w 2004 r. W 2005 r. podjęło decyzję o utworzeniu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej”. W tej formule placówka świadczy usługi medyczne od stycznia 2007 r.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl