Pielgrzymka Podlaska dotarła na Jasną Górę

Pielgrzymi XXXII Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej dotarli 14 sierpnia rano na Jasną Górę. Pątnicy z diecezji siedleckiej wędrowali pod hasłem „Aby byli jedno”.

U jasnogórskiego szczytu pielgrzymów powitali biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski i kierownik Pielgrzymki ks. Piotr Wojdat.
Piesza Pielgrzymka Podlaska składała się z 27 grup. Najdłużej, bo od 31 lipca szli pątnicy z grupy włodawskiej, pokonując 413 km. Z diecezji siedleckiej na Jasną Górę pielgrzymowało blisko 4 tys. osób. Posługiwało im 74-ech kapłanów, 39-ciu alumnów, 8-em sióstr i 8 – miu braci zakonnych. O zdrowie pielgrzymów dbało 9 – ciu lekarzy i 101 pielęgniarek. Nad bezpieczeństwem czuwało 249 osób ze służby porządkowej, zaś służbę muzyczną tworzyło 366-ciu pątników.

O 9.00 pielgrzymi z diecezji siedleckiej wzięli udział w Mszy św. na Wałach Jasnogórskich wspólnie z pątnikami z diecezji kaliskiej, płockiej i łomżyńskiej.

Część pielgrzymów z diecezji siedleckiej oraz z innych diecezji, którzy dziś przybędą na Jasną Górę pozostanie tam do jutrzejszych uroczystości odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Andrzej Ilczuk – Katolickie Radio Podlasie

Obejrzyj zdjęcia: Pielgrzymka Podlaska

drukuj