Bezdomni idą na Jasną Górę

6 sierpnia grupa bezdomnych – podopiecznych Braci Mniejszych Kapucynów i Fundacji Kapucyńskiej po raz piąty wyruszy z pielgrzymką na Jasną Górę.

Organizatorzy apelują o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Pielgrzymi ci potrzebują w zasadzie wszystkiego, a koszt uczestnictwa w pielgrzymce dla 1 osoby to blisko 500 zł. W zamian za pomoc bezdomni oferują modlitwę, zaniosą również na Jasną Górę intencje swoich darczyńców.

Bezdomni, którzy 6 sierpnia pragną wyruszyć na pielgrzymkę do Częstochowy, to – jak wyjaśniają organizatorzy – w głównej mierze podopieczni Braci Mniejszych Kapucynów i Fundacji Kapucyńskiej, na co dzień korzystający z Jadłodajni na Miodowej w Warszawie. „Dzięki pielgrzymce bezdomni doświadczają poczucia wspólnoty, czerpią siłę do walki ze swoimi słabościami i uzależnieniami” – oceniła.

„Moim marzeniem wobec każdego bezdomnego pątnika jest, żeby po przebytej drodze na Jasną Górę, chciał on ruszyć w drogę z bezdomności” dodał opiekun Jadłodajni Miodowa Adam Zwierz.

Jak poinformowała Anna Niepiekło rzecznik Fundacji Kapucyńskiej do 6 sierpnia muszą zgromadzić rzeczy dla każdego bezdomnego pielgrzyma. Koszt przygotowania i uczestnictwa w pielgrzymce jednej osoby to blisko 500 zł. Na tę sumę składają się oprócz podstawowego ekwipunku (spodni, koszulek, skarpet, kurtek przeciwdeszczowych, plecaków czy śpiworów), również opłaty pielgrzymkowe, wyżywienie oraz koszty związane z powrotem do stolicy. Dary można przekazywać do klasztoru przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie.

Wspomóc pielgrzymkę można również wpłatami pieniężnymi na konto: Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa; Citibank Handlowy Konto: 96103000190109853000306564 Tytułem: Pielgrzymka bezdomnych 2012.

drukuj