fot. PAP/EPA

Papież w Ugandzie: przyjemności i władza nie dają trwałego pokoju

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął czwarty dzień swojej pielgrzymki do Afryki. Dziś rano Papież odwiedził Sanktuarium Męczenników w Namugongo. Później Ojciec Św. przewodniczył Mszy św. w tym ugandyjskim miasteczku.

W homilii papież wskazał, że Świadectwo męczenników pokazuje, iż przyjemności światowe i władza doczesna nie dają trwałego pokoju i radości.  Zaznaczył, że wierność Bogu, uczciwość i prawość życia oraz autentyczna troska o dobro innych, przynoszą nam ten pokój, którego świat dać nie może.

– Nie zmniejsza to jednak naszej troski o ten świat tak, jak byśmy patrzyli na życie przyszłe. Wręcz przeciwnie – wskazuje cel dla życia na tym świecie i pomaga nam dotrzeć do potrzebujących, współpracować z innymi dla dobra wspólnego i budować społeczeństwo bardziej sprawiedliwe, które promuje godność człowieka, nie wykluczając nikogo; które broni życia, będącego darem Boga i chroni cuda przyrody – stworzenie będące naszym wspólnym domem – mówił Papież.

Na dziś przewidziano także m.in. spotkanie z młodzieżą w Kampali. Ojciec Św. odwiedzi też Dom Miłosierdzia oraz spotka się z ks. biskupami Ugandy.

Papieska wizyta w Ugandzie trwa od wczoraj. W piątek Ojciec Św. spotkał się tam z przedstawicielami władz, a także odwiedził katechetów i nauczycieli. [czytaj więcej].

Poszczególne punkty pielgrzymki transmitują  Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj