Papież pozdrowił uczestników francuskiego Marszu dla Życia

Ojciec święty Franciszek pozdrowił uczestników francuskiego Marszu dla Życia, który w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Paryża. Poinformował o tym nuncjusz apostolski we Francji ksiądz abp Luigi Ventura.

„Ojciec Święty przypomina, że Kościół nie może przestać bronić życia ani też zrezygnować z głoszenia, że życie ludzkie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci” – czytamy w liście nuncjusza apostolskiego do organizatorów paryskiego marszu.

Ks. Arcybiskup dodaje, że Papież zachęca Francuzów nie tylko do uprawnionych manifestacji w obronie życia, ale także do budowania cywilizacji miłości i kultury życia.

Warto zwrócić uwagę na szczególny kontekst tegorocznego Marszu dla życia oraz papieskich słów o potrzebie obrony nienarodzonych dzieci, we francuskim parlamencie dobiega bowiem końca proces legislacyjny nowego prawa, które ma zakneblować usta obrońcom życia. Zakazuje ono publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od zabicia (poprzez aborcję) dziecka poczętego. Za przekroczenie zakazu przewidziano karę 30 tys. euro i dwóch lat pozbawienia wolności.

Projekt prawa został przyjęty na początku grudnia przez dwie izby parlamentu. Ponieważ senatorzy wprowadzili własne poprawki, 25 stycznia przewidziane jest powtórne głosowanie w Zgromadzeniu Narodowym.

TV Trwam News/RIRM

drukuj