Uroczyste Msze św. dziękczynne za posługę ks. kard Dziwisza i ks. kard. Jędraszewskiego

W Sanktuarium św. Jana Pawła II odprawiona zostanie dziś Msza św. dziękczynna za posługę ks. kard. Stanisława Dziwisza. Transmisja z tego wydarzenia o godz. 11.00 w TV Trwam. W łódzkiej bazylice archikatedralnej sprawowana będzie Msza św. za posługę ks. abp. Marka Jędraszewskiego. 

Po ponad 11 latach posługi ks. kard. Stanisław Dziwisz kończy swoją misję w archidiecezji krakowskiej. We Mszy św. dziękczynnej udział weźmie premier Beata Szydło.

W uroczystości będą uczestniczyć przedstawiciele parafii i dekanatów, reprezentanci zakonów, duszpasterstw, stowarzyszeń, bractw oraz ruchów archidiecezji krakowskiej. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz był metropolitą krakowskim od 2005 r. Za motto swojej posługi przyjął słowa Jana Pawła II „Człowiek jest drogą kościoła”.

Za posługę swojemu arcybiskupowi dziękować dziś będą także wierni z archidiecezji łódzkiej. 28 stycznia ks. abp  Marek Jędraszewski podczas ingresu do katedry na Wawelu obejmie urząd metropolity krakowskiego. Ks. abp Marek Jędraszewski był metropolitą łódzkim przez cztery lata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl