Papież odwiedzi Sri Lankę i Filipiny

W przyszłym tygodniu Ojciec św. Franciszek uda się z podróżą apostolską na Sri Lankę i Filipiny. Będzie to najdłuższa wizyta Papieża; potrwa tydzień od 12 do 19 stycznia.

W Sri Lance Ojciec św. będzie sprawował Mszę św. w Kolombo. W sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Madhu Papież będzie przewodniczył modlitwie maryjnej i wygłosi przemówienie.

Na Franciszka oczekuje 75 mln filipińskich katolików. Burmistrz stolicy Filipin, Manili, ogłosił trzy dni wolne od pracy podczas pielgrzymki Papieża.

Filipiński episkopat zapowiada, że w Mszy św. z Ojcem św. w Manilii weźmie udział co najmniej 1,2 miliona osób.

Ks. prof. Jan Machniak, dyrektor katedry duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, powiedział, że Ojciec św. kolejny raz potwierdza, że chce być blisko ludzi cierpiących, prześladowanych i ubogich.

W tej wizycie kryje się myśl Ojca Św. Franciszka, aby odwiedzać najbiedniejszych, najuboższych. Tych, którzy w bardzo trudnych warunkach dają świadectwo o Jezusie Chrystusie. Na Sri Lance po dziś dzień jest prześladowanie chrześcijan, którzy muszą dawać bardzo wyraziste świadectwo swojej wiary. Większość mieszkańców Sri Lanki jest buddystami. Również są wyznawcy islamu. Ojciec Święty chce umocnić  naszych braci chrześcijan – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

To druga po Korei  Południowej, podróż Franciszka do Azji. Na Filipinach papież odwiedzi także Tacloban miasto, które najbardziej ucierpiało w skutek tajfunu Haiyan.

ZOBACZ PROGRAM WIZYTY

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl